Buffer, 74LVC3G17, 1.65 V to 5.5 V, VSSOP-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN74LVC3G17DCUR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN74LVC3G17DCUR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Buffer, 74LVC3G17, 1.65 V to 5.5 V, VSSOP-8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.65...5.5V DC |
| Case | VSSOP8 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 3 |
| Number of pins | 8 |
| Technology | CMOS |
| Quiescent current | 10µA |
| Kind of output | 3-state |
| Kind of integrated circuit | buffer, non-inverting |
| Max operating temperature | 125°C |