Bus Transceiver, LVC Family, 8 Input, 50 mA, 4.3 ns, 1.65 V to 5.5 V, SOIC-24
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN74LVC8T245DWR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN74LVC8T245DWR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bus Transceiver, LVC Family, 8 Input, 50 mA, 4.3 ns, 1.65 V to 5.5 V, SOIC-24
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.65...5.5V DC |
| Case | SO24 |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 8 |
| Technology | CMOS |
| Kind of output | 3-state |
| Kind of integrated circuit | bus transceiver, translator |
| Number of outputs | 8 |
| Max operating temperature | 85°C |