Differential Driver RS422/RS485, Rail-to-Rail, 2 Drivers, 4.75V-5.25V supply, DIP-16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN751178N
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN751178N
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Differential Driver RS422/RS485, Rail-to-Rail, 2 Drivers, 4.75V-5.25V supply, DIP-16
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 4.75...5.25V DC |
| Type of integrated circuit | interface |
| Integrated circuit features | differential |
| Operating temperature | -20...85°C |
| Interface | full duplex, RS422 / RS485 |
| Transmission rate | 10Mbps |
| Kind of integrated circuit | driver, receiver |
| Number of receivers | 2 |
| Number of transmitters | 2 |
| Max operating temperature | 85°C |