Driver; line-RS232; RS422 / RS423; 12V; Channels: 4; SO20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN75174DW
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN75174DW
Spetsifikatsioon tootele Driver; line-RS232; RS422 / RS423; 12V; Channels: 4; SO20
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.75...5.25V DC |
| Case | SO20 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Integrated circuit features | differential |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 4 |
| Interface | RS422 / RS485 |
| Kind of integrated circuit | line driver |
| DC supplying current | 60mA |