IC: interface; line receiver; 10Mbps; SO16; 4.75÷5.25VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN75175DR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN75175DR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: interface; line receiver; 10Mbps; SO16; 4.75÷5.25VDC
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.75...5.25V DC |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Integrated circuit features | differential |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Interface | Multipoint Bus Transmission, RS422, RS423, RS485 |
| Transmission rate | 10Mbps |
| Kind of integrated circuit | line receiver |
| DC supplying current | 50mA |
| Number of receivers | 4 |