IC: interface; transceiver; RS485; 10Mbps; DIP8; 5VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN75179BP
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN75179BP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: interface; transceiver; RS485; 10Mbps; DIP8; 5VDC
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 4.75...5.25V DC |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Integrated circuit features | differential |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Interface | RS485, full duplex, RS422 |
| Transmission rate | 10Mbps |
| Kind of integrated circuit | transceiver |
| DC supplying current | 70mA |
| Number of receivers | 1 |