Driver; line-RS232; RS232; Channels: 4; DIP14
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN75189N
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN75189N
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; line-RS232; RS232; Channels: 4; DIP14
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Case | DIP14 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Interface | RS232 |
| Kind of integrated circuit | line receiver |
| DC supplying current | 20mA |
| Number of receivers | 4 |