Driver; MOSFET; 2A; 39V; Channels: 4; DIP16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN754410NE
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN754410NE
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; MOSFET; 2A; 39V; Channels: 4; DIP16
| Output current | 2A |
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 4.5...36V DC |
| Case | DIP16 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 4 |
| Application | motors |
| Output voltage | 39V |
| Kind of integrated circuit | peripheral controller |