Driver; peripheral controller; 0.4A; 30V; Channels: 2; DIP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN75453BP
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN75453BP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; peripheral controller; 0.4A; 30V; Channels: 2; DIP8
| Output current | 400mA |
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 4.75...5.25V DC |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 2 |
| Output voltage | 30V |
| Kind of integrated circuit | peripheral controller |