Bipolar Transistor Array, NPN, 100 V, 500 mA, SOIC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN75468D
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN75468D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bipolar Transistor Array, NPN, 100 V, 500 mA, SOIC
| Output current | 500mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 7 |
| Application | for inductive load |
| Output voltage | 100V |
| Input voltage | 30V |
| Kind of integrated circuit | darlington, transistor array |