IC: driver
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN75472P
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN75472P
Spetsifikatsioon tootele IC: driver
| Output current | 400mA |
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 4.75...5.25V |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 2 |
| Output voltage | 70V |
| Input voltage | 4.75...5.25V |
| Kind of integrated circuit | low-side |