Driver; line interface; 60mA; -7÷12V; Channels: 1; DIP14
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN75LBC180N
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN75LBC180N
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; line interface; 60mA; -7÷12V; Channels: 1; DIP14
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 4.75...5.25V DC |
| Case | DIP14 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Integrated circuit features | differential |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Interface | full duplex, RS422 / RS485 |
| Kind of integrated circuit | transceiver |
| DC supplying current | 60mA |
| Number of receivers | 1 |
| Number of transmitters | 1 |