Transceiver, RS485, 1 Driver, 4.75 V to 5.25 V Supply, SOIC-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SN75LBC184DR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: SN75LBC184DR
Spetsifikatsioon tootele Transceiver, RS485, 1 Driver, 4.75 V to 5.25 V Supply, SOIC-8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.75...5.25V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Integrated circuit features | differential, integrated TVS diodes |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Interface | half duplex, RS422 / RS485 |
| Number of pins | 8 |
| Transmission rate | 250kbps |
| Kind of integrated circuit | transceiver |
| DC supplying current | 25mA |
| Number of receivers | 1 |
| Number of transmitters | 1 |