Diode: rectifying; SMD; 1kV; 1A; SOD123F; Ufmax: 1.7V; Ifsm: 25A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SOD1H8
Tootja: LUGUANG ELECTRONIC
Tootja tootekood: SOD1H8
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 1kV; 1A; SOD123F; Ufmax: 1.7V; Ifsm: 25A
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. forward impulse current | 25A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.7V |
| Type of diode | rectifying |