Tape: heat transfer; W: 20mm; L: 0.2m; Thk: 1mm; 1W/mK; silicone
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SP_1.0 SZARA 1W/MK 20X200X1
Tootja: Industrial Professional Tapes
Tootja tootekood: SP_1.0 SZARA 1W/MK 20X200X1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: heat transfer; W: 20mm; L: 0.2m; Thk: 1mm; 1W/mK; silicone
| Operating temperature | -40...200°C |
| Width | 20mm |
| Length | 200mm |
| Thickness | 1mm |
| Thermal conductivity | 1W/mK |
| Dielectric strength | 6kV/mm |
| Tape application | facilitates heat transfer, filling joints and micro-gaps between the processor and the base of the cooling system |
| Type of tape | heat transfer |
| Tape material | silicone |
| Shore hardness | 60±5 |