Tape: heat transfer; W: 20mm; L: 0.2m; Thk: 2mm; 3W/mK; silicone
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SP_3.0 RÓŻOWA 3W/MK 20X200X2
Tootja: Industrial Professional Tapes
Tootja tootekood: SP_3.0 RÓŻOWA 3W/MK 20X200X2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: heat transfer; W: 20mm; L: 0.2m; Thk: 2mm; 3W/mK; silicone
| Operating temperature | -40...200°C |
| Width | 20mm |
| Length | 200mm |
| Thickness | 2mm |
| Thermal conductivity | 3W/mK |
| Dielectric strength | 6kV/mm |
| Tape application | facilitates heat transfer, filling joints and micro-gaps between the processor and the base of the cooling system |
| Type of tape | heat transfer |
| Tape material | silicone |
| Shore hardness | 55±5 |