Soldering station; digital; ESD; 80W; 150÷450°C; Plug: EU
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SP-80D
Tootja: SOLDER PEAK
Tootja tootekood: SP-80D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Soldering station; digital; ESD; 80W; 150÷450°C; Plug: EU
| Version | ESD |
| Dimensions | 175x160x125mm |
| Kind of display used | LCD |
| Temperature control | digital, with knob, with push-buttons |
| Soldering equipment features | can operate in lead-free technology, memory for 3 temperature settings, short heat-up time |
| Soldering iron supply voltage | 24V |
| Kind of heating element | ceramic |
| Soldering iron length | 175mm |
| Station power | 80W |
| Station supply voltage | 230V AC |
| Station functions | push-buttons for quick temperature change, temperature calibration |
| Length of soldering station - soldering iron lead | 1.1m |