Tape: heat transfer; W: 20mm; L: 5m; Thk: 0.15mm; 0.9W/mK; glueless
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SP150 0.9W/MK 20MM X 5M
Tootja: Industrial Professional Tapes
Tootja tootekood: SP150 0.9W/MK 20MM X 5M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: heat transfer; W: 20mm; L: 5m; Thk: 0.15mm; 0.9W/mK; glueless
| Operating temperature | -40...200°C |
| Resistance to | abrasion |
| Version | glueless |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Width | 20mm |
| Length | 5m |
| Thickness | 150µm |
| Thermal conductivity | 900mW/mK |
| Breakdown voltage | 6kV |
| Tape application | facilitates heat transfer |
| Type of tape | heat transfer |