IC: interface; transceiver; RS232,V.28; 120kbps; SO16; 5V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SP202ECN-L
Tootja: MAXLINEAR
Tootja tootekood: SP202ECN-L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: interface; transceiver; RS232,V.28; 120kbps; SO16; 5V
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 5V DC |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Interface | RS232, V.28 |
| Transmission rate | 120kbps |
| Kind of integrated circuit | transceiver |
| DC supplying current | 5mA |
| Number of receivers | 2 |
| Number of transmitters | 2 |