IC: interface; transceiver; RS422,RS485,full duplex; 16Mbps; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SP3076EEN-L
Tootja: MAXLINEAR
Tootja tootekood: SP3076EEN-L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: interface; transceiver; RS422,RS485,full duplex; 16Mbps; SO8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3.3V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | interface |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | full duplex, RS422, RS485 |
| Transmission rate | 16Mbps |
| Kind of integrated circuit | transceiver |
| DC supplying current | 1.5mA |
| Number of receivers | 1 |
| Number of transmitters | 1 |