Relay: electromagnetic; 4PDT; 6VDC; Icontacts max: 10A; 10A/250VAC
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
SP46J
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: SP46J
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; 4PDT; 6VDC; Icontacts max: 10A; 10A/250VAC
| Mounting | plug-in |
| Operating temperature | -50...60°C |
| Leads | connectors |
| Contact material | AgSnO<sub>2</sub> |
| Terminal pitch | 10.16mm |
| Mechanical durability | 50000000cycles |
| Electrical life | 100000cycles |
| Coil resistance | 120Ω |
| Rated coil voltage | 6V DC |
| Contacts configuration | 4PDT |
| DC contacts rating @R | 10A / 30V DC |
| Contact resistance | 30Ω |
| AC contacts rating @R | 10A / 250V AC |
| Contact current max. | 10A |
| Relay variant | monostable, power |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 300mW |
| Operate time | 50ms |
| Coil current | 50mA |