Supervisor Integrated Circuit; open drain,push-pull; 0÷5.5VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SP691ACN-L
Tootja: MAXLINEAR
Tootja tootekood: SP691ACN-L
Spetsifikatsioon tootele Supervisor Integrated Circuit; open drain,push-pull; 0÷5.5VDC
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 0...5.5V DC |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | Supervisor Integrated Circuit |
| Integrated circuit features | battery backup, LPC, watchdog |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 1 |
| Threshold on-voltage | 4.65V |
| Maximum output current | 250mA |
| Kind of integrated circuit | batery monitor, power on reset monitor (PoR) |
| DC supplying current | 35µA |
| Kind of RESET output | open drain, push-pull |
| Active logical level | high, low |