Power supply: switched-mode; for building in; 100W; 12VDC; 8.5A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SPA-100-12
Tootja: AUTONICS
Tootja tootekood: SPA-100-12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; for building in; 100W; 12VDC; 8.5A
| Output current | 8.5A |
| Supply voltage | 85...264V AC |
| Operating temperature | -10...50°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 12V DC |
| Efficiency | 72% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | screw terminals |