Converter: DC/DC; 2W; Uin:36÷72V; 5VDC; Iout:400mA; SIP; 4.8g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SPA02C-05
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 2W; Uin:36÷72V; 5VDC; Iout:400mA; SIP; 4.8g
| Output current | 400mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of converter | DC/DC |
| Protection | overload, short-circuit |
| Series | SPA |
| Body dimensions | 21.8x9.2x11.1mm |
| Weight | 4.8g |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 36...72V |
| Insulation voltage | 1kV DC |
| Efficiency | 74% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 100kHz |