Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 4; OFF-ON; 0.01A/5VDC; Pos: 2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SPA04B
Tootja: C&K
Tootja tootekood: SPA04B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 4; OFF-ON; 0.01A/5VDC; Pos: 2
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -30...60°C |
| Type of switch | DIP-SWITCH |
| Kind of package | tube |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Series | SPA |
| Contact material | gold |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Body dimensions | 6.2x3.2x13.76mm |
| Quantity in package | 30 |
| Poles number | 4 |
| Contacts configuration | SPST |
| DC contacts rating @R | 10mA / 5V DC |
| Switching method | OFF-ON |
| Stable positions number | 2 |