Relay: solid state; SPST-NO; Ucntrl: 15÷30VDC; Ucntrl: 15÷30VAC; 4A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SPA07420
Tootja: CELDUC
Tootja tootekood: SPA07420
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NO; Ucntrl: 15÷30VDC; Ucntrl: 15÷30VAC; 4A
| Mounting | PCB |
| Max. operating current | 4A |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Series | SPA |
| Body dimensions | 29.2x13x25.5mm |
| Switched voltage | 12...275V AC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |
| Relay features | zero voltage switching |