Power supply: switched-mode; for DIN rail; 31.2W; 24VDC; 1.3A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SPB-030-24
Tootja: AUTONICS
Tootja tootekood: SPB-030-24
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; for DIN rail; 31.2W; 24VDC; 1.3A
| Output current | 1.3A |
| Supply voltage | 85...264V AC, 120...370V DC |
| Power | 31.2W |
| Operating temperature | -10...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | over current, short circuit protection, undervoltage |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 24V DC |
| Efficiency | 85% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Kind of power supply | for DIN rail |