Power supply: switched-mode; for DIN rail; 240W; 12VDC; 20A; IP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SPB-240-12
Tootja: AUTONICS
Tootja tootekood: SPB-240-12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; for DIN rail; 240W; 12VDC; 20A; IP20
| Output current | 20A |
| Supply voltage | 85...264V AC, 120...370V DC |
| Power | 240W |
| Operating temperature | -10...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | over current, short circuit protection, undervoltage |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 12V DC |
| Efficiency | 90% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Kind of power supply | for DIN rail |