Module: IoT; Bluetooth 4.2,WiFi; GPIO,PCM,SDIO,UART; SMD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SPB209A-LRNMQ-1
Tootja: H&D Wireless
Tootja tootekood: SPB209A-LRNMQ-1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IoT; Bluetooth 4.2,WiFi; GPIO,PCM,SDIO,UART; SMD
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...3.6V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | bag |
| Interface | GPIO, PCM, SDIO, UART |
| Dimensions | 14x14x2.5mm |
| Ciphering | WEP, WPA, WPA2 |
| Type of communications module | IoT |
| Receiver sensitivity | -98dBm |
| Transmitter output power | 17dBm |
| Transfer rate | 433Mbps |
| Operating system | Linux |
| Kind of network | WiFi |
| Number of terminals | 41 |