Module: relay; Channels: 1; 5VDC; max.250VAC; 10A; pin strips,screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SPDT RELAY CARRIER WITH 5VDC RELAY (PART
Tootja: POLOLU
Tootja tootekood: SPDT RELAY CARRIER WITH 5VDC RELAY (PART
Spetsifikatsioon tootele Module: relay; Channels: 1; 5VDC; max.250VAC; 10A; pin strips,screw
| Supply voltage | 5V DC |
| Number of channels | 1 |
| Kind of connector | pin strips, screw |
| Interface | GPIO |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Switched voltage | ≤ 125V DC, ≤ 250V AC |
| Caution! | do-it-yourself kit |
| Integrated circuit | G5LE-14-DC5 |
| Contacts configuration | SPDT |
| Contact current max. | 10A |
| Operate time | 10ms |
| Release time | 5ms |