Power supply: programmable laboratory; Channels: 1; 0÷60VDC; 200W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SPE6102
Tootja: Owon
Tootja tootekood: SPE6102
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: programmable laboratory; Channels: 1; 0÷60VDC; 200W
| Output current | 0...10A |
| Supply voltage | 220V AC |
| Operating temperature | 0...40°C |
| Number of channels | 1 |
| Protection | anti-overvoltage, over current |
| Interface | USB |
| Output voltage | 0...60V DC |
| Kind of display used | LCD 2,8" |
| Maximum power | 200W |
| Kind of power supply | switched-mode, single-channel |
| Measuring instrument features | low distortion level, USB charging port |
| Standard equipment | fuse, mains cable, USB cable |
| Output voltage resolution | 10mV |
| Output current resolution | 1mA |