Sensor: sound; speech recognizer; Grove Interface (4-wire),UART
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SPEECH RECOGNIZER V1.0
Tootja: SEEED STUDIO
Tootja tootekood: SPEECH RECOGNIZER V1.0
Spetsifikatsioon tootele Sensor: sound; speech recognizer; Grove Interface (4-wire),UART
| Mounting | screw |
| Supply voltage | 3.3...5V DC |
| Number of channels | 1 |
| Interface | Grove Interface (4-wire), UART |
| Series | Grove |
| Operating current | 80mA |
| Kit contents | module, wire jumpers |
| Dimensions | 20x40mm |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Integrated circuit | ISD9160 |
| Kind of sensor | speech recognizer |
| Type of sensor | sound |