Counter: electronical; LED; flow; 0÷999999; Resetting: electrical
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SPI-73-1411-1-4-011
Tootja: SIMEX
Tootja tootekood: SPI-73-1411-1-4-011
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Counter: electronical; LED; flow; 0÷999999; Resetting: electrical
| Supply voltage | 85...260V AC, 85...260V DC |
| Operating temperature | 0...50°C |
| IP rating | IP20 at terminal side, IP65 (from the front) |
| Enclosure material | noryl |
| Interface | RS485 |
| Mounting hole diameter | 66.5x32.5mm |
| Body dimensions | 72x36x97mm |
| Power consumption | 4.5VA, 4.5W |
| Kind of display used | LED |
| Kind of input 1 | insulated |
| Counting range | 0...999999 |
| Kind of output 1 | relay |
| Resetting method | electrical |
| Type of counted signal | flow |
| Type of counter | electronical |
| Max IN1 counting frequency | 10kHz |
| Kind of counter | with EEPROM memory |