Test lead; 16A; red; Conform to: EN61010 1000VCAT III; 25mΩ; 1m
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SPL 7316 NI / 1 / 100 / SW
Tootja: SCHÜTZINGER
Tootja tootekood: SPL 7316 NI / 1 / 100 / SW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Test lead; 16A; red; Conform to: EN61010 1000VCAT III; 25mΩ; 1m
| Operating temperature | -10...90°C |
| Colour | red |
| Max. contact resistance | 25mΩ |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 1m |
| Current rating | 16A |
| Conform to the norm | CAT III 1000V, EN 61010 |
| Type of test accessories | test lead |