Isolated Board Mount DC/DC Converter, Medical, 1 Output, 16.5 W, 3.3 V, 5 A
Kordarv:
96.0
Minimum quantity:
96.0
Tootekood:
SPM15-033-Q48N-C
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: SPM15-033-Q48N-C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Medical, 1 Output, 16.5 W, 3.3 V, 5 A
| Output current | 5A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP |
| Power | 16.5W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 90% |
| Number of outputs | 1 |