Converter: DC/DC; 16.5W; Uin: 18÷75V; Uout: 15VDC; Iout: 1.1A; DIP
Kordarv:
96.0
Minimum quantity:
96.0
Tootekood:
SPM15-150-Q48-C
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: SPM15-150-Q48-C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 16.5W; Uin: 18÷75V; Uout: 15VDC; Iout: 1.1A; DIP
| Output current | 1.1A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP |
| Power | 16.5W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 84.5% |
| Number of outputs | 1 |