Converter: DC/DC; 25W; Uin: 36÷75V; Uout: 12VDC; Iout: 5A; DIP; 19.56g
Kordarv:
96.0
Minimum quantity:
192.0
Tootekood:
SPM25-050-D48N-C
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: SPM25-050-D48N-C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 25W; Uin: 36÷75V; Uout: 12VDC; Iout: 5A; DIP; 19.56g
| Output current | 5A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP |
| Power | 25W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 91% |
| Number of outputs | 1 |