Converter: DC/DC; 25.2W; Uin: 36÷75V; Uout: 12VDC; Iout: 2.1A; DIP
Kordarv:
96.0
Minimum quantity:
96.0
Tootekood:
SPM25-120-D48N-C
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: SPM25-120-D48N-C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 25.2W; Uin: 36÷75V; Uout: 12VDC; Iout: 2.1A; DIP
| Output current | 2.1A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP |
| Power | 25.2W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 87% |
| Number of outputs | 1 |