Switch: detecting; Pos: 2; SPST; 0.1A/30VDC; Leads: for PCB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SPPB530601
Tootja: ALPS
Tootja tootekood: SPPB530601
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: detecting; Pos: 2; SPST; 0.1A/30VDC; Leads: for PCB
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | 40...85°C |
| Type of switch | detecting |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Body dimensions | 7.65x4.5x3.5mm |
| Mechanical durability | 50000cycles |
| Contacts configuration | SPST |
| DC contacts rating @R | 100mA / 30V DC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |