Converter: DC/DC; 1W; Uin: 43.2÷52.8V; 5VDC; Iout: 200mA; 2.3g; 50kHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SPR01O-05
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: SPR01O-05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 1W; Uin: 43.2÷52.8V; 5VDC; Iout: 200mA; 2.3g; 50kHz
| Output current | 200mA |
| Mounting | THT |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -25...71°C |
| Type of converter | DC/DC |
| Protection | overload, short-circuit |
| Series | SPR |
| Body dimensions | 19.6x7.1x10.2mm |
| Weight | 2.3g |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 43.2...52.8V |
| Insulation voltage | 1kV DC |
| Efficiency | 62% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 50kHz |