Power supply: laboratory; Channels: 1; 0÷60V; 0÷6A; Plug: EU
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SPS-606
Tootja: GW INSTEK
Tootja tootekood: SPS-606
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: laboratory; Channels: 1; 0÷60V; 0÷6A; Plug: EU
| Output current | 0...6A |
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Number of channels | 1 |
| Protection | anti-overvoltage |
| Dimensions | 128x151x295mm |
| Output voltage | 0...60V DC |
| Kind of display used | 2x LED |
| Kind of power supply | single-channel, switched-mode |
| Measuring instrument features | coarse and precise voltage and current adjustment, constant voltage or constant current operation, simultaneous voltage and current readout |
| Standard equipment | mains cable, test lead, user's manual |
| Output voltage resolution | 10mV |