Test probe; 5A; red; Socket size: 4mm; Plating: nickel plated; 20mΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SPS 7134 NI / RT
Tootja: SCHÜTZINGER
Tootja tootekood: SPS 7134 NI / RT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Test probe; 5A; red; Socket size: 4mm; Plating: nickel plated; 20mΩ
| Operating temperature | -25...80°C |
| Colour | red |
| Contact plating | nickel plated |
| Max. contact resistance | 20mΩ |
| Length | 53.5mm |
| Current rating | 5A |
| Rated voltage | 1kV DC |
| Conform to the norm | CAT III 1000V, EN 61010 |
| Insulator material | polyamide |
| Type of test accessories | test probe |
| Socket size | 4mm |