Converter: DC/DC; 2W; Uin: 4.5÷5.5V; 12VDC; Iout: 167mA; SIP; 2.3g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SPU02L-12
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: SPU02L-12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 2W; Uin: 4.5÷5.5V; 12VDC; Iout: 167mA; SIP; 2.3g
| Output current | 167mA |
| Case | SIP |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...71°C |
| Type of converter | DC/DC |
| Series | SPU02 |
| Body dimensions | 19.6x7.1x10.2mm |
| Weight | 2.3g |
| Output voltage | 12V DC |
| Input voltage | 4.5...5.5V |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 80% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 100kHz |