Driver; battery charger controller; 1.8A; 2÷5.2V; 3W; Channels: 1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SPV1040T
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: SPV1040T
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; battery charger controller; 1.8A; 2÷5.2V; 3W; Channels: 1
| Output current | 1.8A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 300mV...5.5V DC |
| Case | TSSOP8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Output voltage | 2...5.2V |
| Kind of integrated circuit | battery charger controller |