Switch: detecting; Pos: 2; SPST-NO; 0.001A/5VDC; Man.series: SPVN
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
SPVN210101
Tootja: ALPS
Tootja tootekood: SPVN210101
Spetsifikatsioon tootele Switch: detecting; Pos: 2; SPST-NO; 0.001A/5VDC; Man.series: SPVN
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | detecting |
| Number of positions | 2 |
| Leads | angled, for PCB |
| Application | automotive |
| Electrical life | 50000cycles |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| DC contacts rating @R | 1000µA / 5V DC |
| Contact resistance | 2Ω |
| Switching method | left-side |
| Operating Force | 350mN |