Switch: detecting; Pos: 2; SPST-NO; 0.001A/5VDC; Man.series: SPVR
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
SPVR110100
Tootja: ALPS
Tootja tootekood: SPVR110100
Spetsifikatsioon tootele Switch: detecting; Pos: 2; SPST-NO; 0.001A/5VDC; Man.series: SPVR
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | detecting |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB, angled |
| Application | automotive |
| Electrical life | 50000cycles |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| DC contacts rating @R | 1000µA / 5V DC |
| Contact resistance | 3Ω |
| Operating Force | 350mN |