Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SQ1470AEH-T1_GE3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SQ1470AEH-T1_GE3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT363, SC70-6 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | TrenchFET® |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 1.7A |
| Power dissipation | 3.3W |
| On-state resistance | 115mΩ |
| Gate charge | 5.2nC |