Transistor: P-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SQ2303ES-T1_GE3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SQ2303ES-T1_GE3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | TrenchFET® |
| Drain-source voltage | -30V |
| Drain current | -2.5A |
| Pulsed drain current | -10A |
| Power dissipation | 1.9W |
| On-state resistance | 370mΩ |
| Gate charge | 6.8nC |