Transistor: P-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SQ3427EV-T1_GE3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: SQ3427EV-T1_GE3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | TSOP6 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | TrenchFET® |
| Drain-source voltage | -60V |
| Drain current | -5.3A |
| Pulsed drain current | -21A |
| Power dissipation | 5W |
| On-state resistance | 178mΩ |
| Gate charge | 22nC |