Soldering station; analogue; ESD; 50W; 250÷480°C; Plug: EU
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SR 976 ESD
Tootja: SORNY ROONG INDUSTRIAL
Tootja tootekood: SR 976 ESD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Soldering station; analogue; ESD; 50W; 250÷480°C; Plug: EU
| Version | ESD |
| Dimensions | 175x103x90mm |
| Temperature control | analogue, with knob |
| Soldering equipment features | optical indication of achievement of set temperature |
| Kind of heating element | ceramic |
| Soldering iron length | 203mm |
| Station power | 50W |
| Station supply voltage | 230V AC |
| Length of soldering station - soldering iron lead | 1.15m |